Нові умови оподаткування покупців з Канади

12.07.2022

З 1 липня 2022   в силу нові умови оподаткування покупців з Канади, які розміщують свої замовлення на платформі Etsy.

  1. Etsy та решта онлайн-маркетплейсів відтепер повинні обов’язково стягувати з канадських покупців місцеві податки  GST, HST, PST та QST з усіх продажів, що реалізуються в Канаді. Якщо у власника магазину вже є  номер платника GST/HST/QST податку, його необхідно додати до акаунту аби Etsy окремо не стягував з  канадських покупців магазину податки за замовлення фізичних товарів. Таким чином, податок з покупців  стягує сам продавець, який є одноосібним платником GST/ HST/PST/ QST податку та зобов'язується перенаправляти їх канадському уряду від особи покупця. При цьому від покупця не вимагається ніяких додаткових дій. 

*Додати свій номер платника податків на платформі Etsy можна  тут

  1. Для незареєстрованих в GSTHSTPST та QST  системі оподаткування продавців, маркетплейси включатимуть вартість податків в загальну суму комісії за посередницькі послуги платформи. Тут також є свої особливості, зокрема: 

  • якщо платформа вже стягнула  GST/HST/PST/QST податок під час оформлення замовлення, з покупця не стягуватиметься решта комісій, пов'язаних з оплатою, наприклад,  комісія за обробку та транзакцію грошового платежу. 

  • тим не менш, податки обов'язково стягуються за решту послуг платформи, зокрема в формі платежів за лістинги, Etsy Ads, тощо. Всі ці платежі будуть щоразу відображатися в платіжному акаунті продавця.

*Переважна більшість магазинів, чиї доходи перевищують CAD $ 30,000 на рік повинні зареєструватися в системі оподаткування та стягувати з канадських покупців вищезазначені податки.

  1. Із запровадженням змін, Etsy відмовляється від існуючого податку на продаж. Із офіційного повідомлення маркетплейсу: “Продавці повинні змінити цінову політику своїх лістингів аби мати можливість сплачувати всі необхідні податки”. Таким чином, починаючи з 1 липня 2022 стандартний механізм оподаткування продажів буде ліквідовано, а тому продавцю необхідно додавати податки до вартості своїх лістингів. Наприклад, якщо  виріб коштував $5, то врахувавши 20% податок, ціна зросте до $6, що дозволить сплачувати  податок в повному обсязі.